środa, 9 listopada 2011

małe a cieszy:)

W ostatnich dniach udało mi się zakończyć kilka małych projektów. Po pierwsze skończyłam obrazek "le cafe" i oddałam go do oprawy- jutro ma być gotowy i zaprezentuję efekt końcowy.
Po drugie tydzień temu dostałam kolejny numer z mojej prenumeraty The world of cross stitching, do którego dołączona była taka oto książeczka:


Są w niej wzory na niewielkie świąteczne obrazki, szybkie do wyhaftowania. Mam kilka na oku i jak do tej pory udało mi się zrobić bałwankai pierniczka

ale w planach mam tez kolejne. Mam też już pomysł jak je wykorzystać, ale o tym później....

W weekend zrobiłam tez zakładkę dla mojego męża. Jest to moja pierwsza zakładka, więc proszę o wyrozumiałość. Dla usztywnienia wsadziłam do środka plastikową kanwę, dzięki czemu będzie można także wyprać zakładkę w razie potrzeby. Plastikową kanwę kupiłam kilka lat temu i leżała sobie w szufladzie, ponieważ nie znając się wtedy za bardzo na rzeczy nie wzięłam pod uwagę ilości oczek i okazało się w praktyce, że ma zbyt małą ilość oczek na 10 cm. Nawet haftując 6 nitkami było widać lekkie przerwy między krzyżykami. Ale w końcu nadszedł czas, że i ona się przydała:) Czas najwyższy zaprezentować zakładkę1 komentarz:

  1. Wspaniałe te szybkie wzory! Bałwanek mnie zachwycił :) Czy mogłabym poprosić te wzorki na backieez@o2.pl? Będę szalenie wdzięczna! :)

    OdpowiedzUsuń